niedziela, 31 sierpnia 2014

Arkadia

   Ogród romantyczny w stylu angielskim założony przez Helenę Radziwiłł. Główne elementy to
Grota Sybilli, Domek Gotycki, Łuk Kamienny, Domek Murgrabiego, Świątynia Diany, Mur z Hermami, Akwedukt, Cyrk. Pewnie kiedyś wyglądało to wspaniale, dziś są to ruiny  z ruin.
 Stawy i rzeka Skierniewka jakoś zapuszczone, brak kwiatów. Cóż pamiętałam lepszą kondycje tego miejsca, Bilet drogi bo 10 zł.
Zapraszam do spaceruPoniżej akwedukt odbudowany w latach osiemdziesiątych XX wieku.
 Niesamowite odbicia w wodzie..
Miejsce ciekawe, choć zaniedbane ale od czego wyobraźnia..wystarczy przymknąć oczy..kryształowe sufity, ozdoby..musiało być romantycznie.
 A  takie chmury goniły nas w drodze powrotnej..
Zdjęcia z 28 sierpnia 2014 r.

16 komentarzy:

  1. Może i brakuje dobrego gospodarza ogrodu, ale miejsce jest i tak cudowne. Miły był spacer po nim. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za przepiękny spacer po romantycznym Ogrodzie. Odbicia w wodzie są uwodzicielskie. Chmury 'złapane' w drodze - fantastyczne!
    Miłej niedzieli życzę :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To ciekawy ogród, pełen "zrobionych" ruin ale kiedyś musiało tam być pięknie..

      Usuń
  3. Racja, że to ładne miejsce. Choć z kondycją rzeczywiście jest coś nie tak - jakby dostało zadyszki. A bilet ... też się zgadzam tani nie był.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Faktycznie w wielu bardziej zadbanych miejscach wejście jest bez opłat.

      Usuń
  4. W czasie niedawnego pobytu w Niemczech odwiedziłem kilka pałaców. To co się rzucało, to rzeczywiście wielka dbałość o przypałacowe ogrody, pomimo, że nigdzie nie pobierano opłaty za spacery po nich.
    Dawniej był to jeden z czołowych zabytków Polski tzw grupa "0" i miał się zdecydowanie lepiej. Widać położenie na uboczu mu nie służy. W Nieborowie też byłaś ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nieborów odwiedziłam wielokrotnie, jeszcze w szkole podstawowej i potem.Faktycznie wiele parków nie pobiera opłat. Pani w kasie powiedziała, że wiele osób po prostu rezygnuje, my byliśmy jedynymi gośćmi.

      Usuń
  5. tak dziwnie się dzieje, że zabytki u nas traktowane są w większości po macoszemu. albo gospodarz do kitu, albo szkoda komuś pieniędzy. a przecież to nie jest wielki koszt, taka arkadia.i tak jest piękna a gdyby jeszcze o nią zadbać....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Byłam tu wielokrotnie, tym razem zaskoczył mnie kompletny marazm, brak choćby najtańszych kwiatów - aksamitek. Nica ruiny popodpierane,stawy kompletnie zarośnięte, zaglonowione a spacer po drugiej stronie stawu to przedzieranie się przez krzaki. Szkoda, od mojej ostatniej wizyty zmiany zdecydowanie na gorsze..

      Usuń
  6. Dużo zieleni i spokój, lubię ogrody z wodą, odbicia w wodzie dodają uroku.
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To urocze miejsce, ale nawet ławek jak nie ma..

      Usuń
  7. Świetne miejsce do malowania, coś stworzyłaś? Ostatnio się tam wybieraliśmy, na wiosnę chyba, ale skończyło się na Nieborowie. Może jesienią trafię do Arkadii, dobrze, że przypomniałaś

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nieborów zaliczyłam wielokrotnie, Arkadia jest a raczej była niesamowita, szczególnie jak przeczytać co i jak tam było. Kilka szkiców, bo tam nawet ławek nie ma..

      Usuń
  8. Pięknie tam. Czuć spokój, bardzo mi się podoba!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Atmosfera niesamowita, dlatego pojechaliśmy te ponad 100 km..

      Usuń