wtorek, 12 maja 2015

Katedra w Sienie


 Katedra Matki Bożej Wniebowziętej, gotycka i piękna, toskańska. Wieczorami w pobliżu Duomo nie ma tek wiele osób jak we Florencji. W ciągu dnia aby wejść do wnętrza trzeba stać w długiej kolejce12 komentarzy:

 1. Całkiem sporo detali. Może gabarytowo nie jest tak duża jak ta w Mediolanie, ale jednoznacznie kojarzy mi się z Mediolanem właśnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta Mediolańska ma większy front, w sieneńskiej większość posadzek jest odkrywana raz w oku no i te charakterystyczne toskańskie pasy :) Obie wyjątkowe. Na drugim i trzecim zdjęciu widać jaka miała być początkowo ogromna.

   Usuń
 2. Mażenko, Twoje zdjęcia wspaniale ukazują piękno tej cudownej świątyni.
  Katedra w Sienie to najwspanialsza katedra gotycka. Jestem nią zachwycona. Byłam w niej trzy razy mogę i czwarty.
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam Twoje zdjęcia, chyba z ubiegłego roku i wtedy marzyłam.... Dziękuję.

   Usuń
 3. Nigdy tam nie byłam, piękna ta katedra, z przyjemnością oglądam te wszystkie zdobienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest piękna, szkoda, że posadzki były odkryte tylko w bocznych nawach. Środek zdobiły flagi contrad sieneńskich i to był dopiero początek spotkań z contradami, które przygotowują się do palio.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj,
  Doskonałość w każdym calu. Uwielbiam gotyckie katedry. Co za majstersztyk! Świetne zdjęcia, ja bym tylko przerzuciła niektóre z nich na pionowo, żeby głowy nie trzeba było przekładać na lewo. :))
  Tej jeszcze nie widziałam, ale już wiem, że jeśli kiedyś tam trafię, to zasascynowana nie wyjdę zanim nie obfotografuję tego cuda z każdej strony!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Detale są fantastyczne! ja zginęłam, mogłam robić zdjęcia przez parę dni o różnych porach dnia i zmiennej pogodzie i mało!
   A błędy to po prostu to cudo tak wciągnęło i tłumy ludzi. Wolę zdjęcia pionowe a wiele osób krzyczy, tylko poziom. Dziękuję za rady a z głową to fakt. Kilka razy skręciłam taśmę na szyi pierwszy raz w życiu :)

   Usuń
 6. Kurcze, ze ludzie kiedyś potrafili tak budować. Teraz tylko styropian i sraczkowate farbki ;) Ciekawy post i bardzo udane ujęcia :)
  Pozdrawiam :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I trwa do dziś, dziękuję za miłe słowa.

   Usuń
 7. Zastanawia mnie misa z kłódką na 27 zdjęciu.
  Ależ pracochłonne jest wykończenie tej pięknej Katedry. Wspaniałe miejsce. Super fotorelacja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ba ta kłódka dziwna i intrygująca. Próbowałam dopytać ale jakoś zbyto mnie albo nie zrozumiałam.

   Usuń