wtorek, 22 września 2015

Widok z Góry Trzech Krzyzy

Wolę podejście to mniej strome....a potem rynek jak na wyciągnięcie ręki.


 Powierzchnia bardzo wydeptana W oddali widać była zaledwie zarys ruin z Janowca
 Spacer w dół...      Po wejściu trzeba uiścić opłatę 2 zł i co niesamowite, wiele osób z rozmysłem mija punkt poboru. Jeżeli zostanie zaczepiony przez osoby pobierające pieniądze, najczęściej odpyskuje, komentuje i nie płaci. Przecież, Ci co tam pracują nie są niczego winni a przed wejściem stoi duża tablica z informacją o tym, że trzeba będzie zapłacić. Nie mogę, nie chcę zapłacić to po prostu nie wchodzę,,,Nie rozumiem takiego cwaniactwa.  Najczęściej dyskutują ludzie starsi ale i dziećmi, to jakby sport bo i tak wszyscy wchodzą, nawet za plecami płacących. Czy trzeba budować bramy, furtki, czy nie wystarczy zwykła powinność i regulamin....

7 komentarzy:

 1. Z jednej strony masz rację, ale .... czy to trochę nie przesada?
  Od paru lat przed wejściem na Łysicę, w Świętej Katarzynie k/Kielc jest pobierana opłata. Przyznam uczciwie, że tego nie rozumiem. Płacić trzeba tylko dlatego, że chcę wejść na górę, trochę to chore.
  Przyznaję, że ja nie dyskutuję tylko płacę. Ale mnie to denerwuje, bo to jest Park Narodowy i nikt tam nic nie ma prawa robić. Oj, dziwny, dziwny świat.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też denerwuje, ale jak nie mogę to nie idę, bo te kobiety, które pobierały opłaty nasłuchały się. Fakt, my z tych, że jak trzeba to nie szukamy okazji i dziury w płocie. Cóż Janowiec tez pamiętam bez opłat, płać, płać dlatego wzięłam najtańszą opcję 7 zł. Powiem, że fakt podatki powinny iść na sprzątanie czy zabezpieczanie tych miejsc chyba.....

   Usuń
 2. 2 złote to żadna cena za zwiedzenie takiego miejsca. Nawet jakby cena dobijała do 10 to wciąż nie są to pieniądze nie do przeskoczenia no chyba, że ktoś zamierza przekraczać bramkę parę razy dziennie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbardziej smutne jest to, że dorośli oszukują, mijają bramkę, pokazują cwaniactwo.Są zasady i należy je stosować, albo nie wchodzić.

   Usuń
 3. O jakie widoki z góry i sama w sobie ciekawa, ale dlaczego pobierają opłaty za wejście na górę? Nie rozumiem, ale może czegoś nie wiem, w sumie bowiem suma niewielka, może faktycznie opłacają kogoś do sprzątania śmieci po turystach?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ważniejsze od opłaty są piękne widoki na rynek i Wisłę. Warto wejść na górę i napawać się cudnymi widokami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezapomniany widok. Co do zapłaty, to zaczyna to być już regułą w atrakcyjnych miejscach. Tak jak opłaty klimatyczne.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń