niedziela, 29 maja 2016

Zamek w Gołuchowie

Zamek w Gołuchowie został przebudowany przez Izabellę Czartoryską Działyńską w XIX . Tu też gromadziła swoje zbiory rozgrabione potem przez Niemców w czasie II wojny,  zniszczenia zamku dokończyli Rosjanie szukający ukrytych skarbów.  
Historia zamku to tajemnicza historia "czarnej damy" spoczywającej w kaplicy na terenie parku, jej białego małżeństwa i życia...
Zamek przebudowany na pałac znajduje się w rozległym parku. Wczoraj park pachniał świeżym sianem, akacjami, lipami a ptaki wręcz przekrzykiwały się. Trudno było odjechać tak tam było pięknie i wakacyjnie.... Poniżej portret IzabelliW pobliżu znajduje się zagroda z żubrami, konikami polskimi, dzikami i danielami.

8 komentarzy:

 1. Wspaniała architektura zamku.
  Mażenko, każde zdjęcie jest prześliczne. Z zachwytem spoglądam na kapliczkę, strumień z rzęsą i łabędziami... Daniele w hodowli ściskają za serce a te szuwary przed a może za zamkiem sa pełne uroku.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Zdjęcia podpatruję u Ciebie a potem szukam podobnych ujęć. A reszta - jak to miejsce broni się sama prawda?

   Usuń
 2. Oj jakie cudowne miejsce, a tym zamku/pałacu słyszałam już dużo dobrego i o parku wokół niego, lubię takie miejsca gdzie czas się cofa i przenosi nas w przeszłość. Szkoda tylko, że takie smutne życie mieli mieszkańcy tego zamku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostało by więcej po właścicielce ale wojna dokończyła dzieła grabieży a raczej źli ludzie...

   Usuń
 3. Pięknie tam, kiedyś zawitałem, ale zwiedzałem tylko z zewnątrz. Może kiedyś jeszcze tam dotrę. Wnętrza prezentują się ciekawie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wnętrza bardzo ciekawe, tak więc warto :)

   Usuń
 4. Uwielbiam takie miejsca. Tam jeszcze nie byłam.

  OdpowiedzUsuń